Efekty leczenia
"Najbardziej Ci do twarzy z uśmiechem"
Współczesna stomatologia to dbanie nie tylko o zdrowie,
ale także wygląd uzębienia.
Piękne zęby sprawiają, że pacjent częściej się uśmiecha,
ma większą pewność siebie.
Dobrze się czuje sam ze sobą i jest lepiej odbierany przez innych.
Równe, białe zęby to marzenie wielu osób.
W klinice ForestiaDent pomagamy je spełnić – metamorfozy naszych pacjentów są na to najlepszym dowodem!
Aby zobaczyć pełną metamorfozę danego pacjenta, złap suwak na środku zdjęcia i przeciągnij go w prawo lub w lewo.
Poniżej prezentujemy sytuacje, w których odmieniliśmy życie naszych pacjentów.
Zachęcamy również do pobrania katalogu metamorfoz – staramy się regularnie dodawać nowe, więc warto tu zaglądać.
Pacjent 40 lat, zgłosił się w celu uzupełnienia braków zębowych za pomocą implantów. Na podstawie tomografii komputerowej, stwierdzono zanik kości okolicy pod wszczep.
Zaplanowano zabieg regeneracji kości, w celu przygotowania podłoża pod implant. Podczas zabiegu wykorzystano kość własną pacjenta oraz materiał kościozastępczy oraz specjalną membranę zabepieczającą przeszczep.
Za około 6 miesięcy zaplanowano zabieg implantacji.
Pacjentka, lat 66 zgłosiła się w celu poprawy estetyki i funkcjonalności zebów. U pacjentki starcia patologiczne zębów, zaniżone zwarcie.
Wykonano wax-up czyli symulację odtworzenia powierzchni zębów, następnie odbudowano zęby do płaszczyzny zgryzu materiałem kompozytowym.
Pacjentka, 30-letnia kobieta, zgłosiła się celem poprawy estetyki przednich zębów.
Po wstępnej konsultacji i analizie potrzeb pacjentki, zdecydowano o zastosowaniu techniki Flow Injection do odbudowy zębów.
Flow Injection to mało inwazyjna metoda, która pozwala na precyzyjną odbudowę estetyczną zębów przy użyciu płynnych materiałów kompozytowych. W przypadku tej pacjentki, dzięki tej technice możliwe było wyrównanie kształtu zębów, zamknięcie niewielkich przerw między nimi oraz nadanie im bardziej naturalnego, bielszego odcienia.
Procedura przebiegła bez potrzeby szlifowania zębów, co pozwoliło na zachowanie ich naturalnej struktury. Dzięki zastosowaniu Flow Injection pacjentka uzyskała pożądany efekt w szybki i komfortowy sposób, z minimalną ingerencją w naturalne tkanki zębów.
Pacjent zgłosił się z bólem zęba trzonowego w żuchwie. Diagnostyka radiologiczna wykazała głębokie wypełnienie w tym zębie, sięgające części unerwionej. Ząb zakwalifikowano do leczenia kanałowego. W znieczuleniu miejscowym poszerzono i wypełniono kanały. Ząb gotowy do kolejnego etapu jakim jest korona protetyczna.
Pacjentka w wieku 48 lat, zgłasza się w celu poprawy estetyki zębów w przednim odcinku szczęki. W badaniu zaburzone bierne wyrzynanie zębów w szczęce. Po badaniu bezpośrednim zaplanowano rekonstrucję płaszczyzny zgryzowej. Odbudowę wykonano materiałem kompozytowym.
Pacjent, 40 lat zgłosił się w celu odbudowy braków zębowych w odcinku przednim.
Jako najlepsze rozwiązanie, zaplanowano odbudowę na implantach.
W pierwszym etapie leczenia wszczepiono implant. Po czasie integracji implantu z kością (2 miesiące) wykonano korony cyrkonowe, które cechuje wysoka estetyka, gdyż materiał z którego są wykonane imituje naturalny ząb.
Pacjent w wieku 68 lat, z bezzębiem, zgłosił się w celu wymiany protezy wyjmowanej górnej i dolnej.
Zaproponowano pacjentowi odbudowę na implantach. Wszczepiono po 2 implanty system Osstem w szczęce i żuchwie.
Wykonano protezy całkowite oparte na lokatorach.
Protezy na implantach to same korzyści m.in. niwelowanie ryzyka wypadania podczas nagłego śmiechu lub kichania, stabilność podczas spożywania pokarmu oraz świetną estetykę uśmiechu czy bardzo dobrą wytrzymałość.
Pacjentka skierowana przez lekarza prowadzącego na leczenie kanałowe. W znieczuleniu miejscowym w koferdamie i pod mikroskopem, opracowano i ostetaczenie wypełniono 3 kanały do samych wierzchołków korzeni. Ząb uratowany, będzie funkcjonował przez długie lata. Zakwalifikowany do odbudowy zachowawczej, tj. wypełnienia kompozytowego.
Pacjentka 30 lat, złosiła się w celu uszeregowania zębów w prawidłowej pozycji. U pacjentki stwierdzono tyłozgryz, zaplanowano leczenie aparatami stałymi góra i dół. Czas trawania leczenia około 2 lata.
W celu poprawy estetyki uśmiechu wykonano licówki kompozytowe w odcinku przednim.
Pacjentka w wieku 28 lat, zgłosiła się do gabinetu w celu poprawy estetyki zębów. Na górną jedynkę i dwójkę wykonano licówki kompozytowe. Efekt, wyrównany kolor zębów.
Pacjentka, 20 lat, zgłosiła się w celu leczenia kanałowego zęba przetrzonowego. W znieczuleniu mniejscowym, pod kontrolą mikroskopu maszynowo opracowano kanał i wypełniono go ostatecznie materiałem uszczelniającym. Ząb gotowy do wypełnienia go materiałem kompozytowym.
Pacjent, w wieku 45 lat, zgłosił się w celu wymiany starego startego wypełnienia. Usunięto poprzednie wypełnienie i zastosowano wysokiej jakości materiał kompozytowy, który przywrócił naturalny kolor i funkcjonalność.
Pacjentka w wieku 45 lat zgłosiła się w celu poprawy estetyki i funkcjonalności zębów w odcinku przednim. W I etapie przeprowadzono leczenie kanałowe, w II etapie korzenie wzmocniono wkładami z włókna szklanego, w III etapie zacemntowano korony pełnocermiaczne, które odzwierciedlają zdrowy naturalny ząb.
Pacjentka w wieku 23 lat, zgłosiła się na leczenie próchnicy zębów. W znieczuleniu miejscowym opracowano ubytek próchnicowy na powierzchni żującej, następnie założono wypełnienie kompozytowe, które kształtem i kolorem odzwierciedla naturalny zdrowy ząb.
Pacjent 26 lat zgłosił się na konsultację ortodontyczną. U pacjenta stwierdzono zgryz krzyżowy otwarty, zaplanowano leczenie aparatami stałymi. Czas leczenia około 2 lata.
Pacjent, w wieku 38 lat zgłasza się na leczenie zębów z próchnicy. Opracowano ubytek próchnicowy w zębie trzonowym, następnie wykonano estetyczne wypełnienie materiałem kompozytowym.
Pacjent w wieku 50 lat, zgłosił się do gabinetu higieny w celu poprawy estetyki uśmiechu.
Podczas jednej wizyty wykonano 3 serie wybielania gabinetowego preparatem Opalescence BOOST.
Efekt, o 4 odcienie bielsze zęby.
Pacjentka 40 lat, zgłosiła się w celu poprawy estetyki uśmiechu jedynki górnej. Wykonano licówkę kompozytową, dopasowano kształt i kolor odpowiednio do własnego zęba.
Pacjentka zgłosiła się w celu leczenia ubytków próchnicowych. Usunięto próchnicę i odbudowano ząb za pomocą materiału kompozytowego, tworząc anatomiczne bruzdy.
Ząb po leczeniu wygląda w 100% naturalnie.
Pacjentka, lat 25 zgłosiła się w celu rozjaśnienia koloru zębów. Wykonano wybielanie gabinetowe preparatem Opalescence BOOST, pacjentka nie zgłaszała nadwrażliwości pozabiegowej. Uzyskano naturalny, bielszy kolor zębów. Czas trwania wizyty 1,5 h.
Pacjentka, 60 lat zgłasza się w celu powtórnego leczenia kanałowego zęba 46. Na zdjęciu rvg widoczna rozległy ubytek kości wokół wierzchołków korzeni, kanały nie wypełnione na całkowitą długość. Przeprowadzono rewizję leczenia kanałowego pod mikroskopem, opracowano i wypełniono kanały na całą ich długość. Po dwóch latach wykonano zdjęcie kontrolne, zmiana cofnęła się a ubytek kostny zregenerował.
Pacjentka 28 lat, przygotowana ortodontycznie do zabiegu implantacji. Wykonano implantację w miejsce braku zęba.
Po upływie 3 miesięcy pobrano wyciski pod wykonanie pracy protetycznej, po tygodniu zamocowano koronę cyrkonową na implancie.
Pacjentka w wieku 32 lat zgłosiła się w celu uzupełnienia braku zęba 46. Zaplanowano i wykonano implantację dwuetapową w miejsce braku. Po upływie 4 miesięcy pobrano wyciski pod wykonanie pracy protetycznej, po tygodniu zamocowano koronę cyrkonową na implancie.
Pacjentka lat 40 zgłosiła się w celu uzupełnienia braków zębowych po lewej stronie żuchwy.
Ze względu na zanik kostny tej okolicy zaplanowano przeszczep kości autogennej, jako przygotowanie podłoża do wkręcenia dwóch implantów. Pobrano blok kostny z okolicy zatrzonowcowej żuchwy i przeszczepiono go w miejsce ubytku kości.
Po upływie 3 miesięcy kość zregenerowała się.
Kolejny etap implantacja.
Pacjentka, w wieku 23 lata zgłosiła się do gabinetu w celu poprawienia estetyki uśmiechu. U pacjentki zaburzone bierne wyrzynanie w obrębie zębów szczęki. W pierwszym etapie leczenia zaplanowano i wykonano gingiwektomię, czyli plastykę dziąsła w celu wydłużenia koron, w zakresie zębów 15-25. Następnie wykonano odbudowę powierzchni licowych zębów przy pomocy żywic kompozytowych, tzw bonding, bez utraty tkanek zęba.
Pacjent 33 lata, zgłosił się celem poprawy estetyki uśmiechu. Zaplanowano zamknięcie przerwy (diastemy) pomiędzy górnymi jedynkami.
Następnie na pojedynczej wizycie zamknięto diastemę materiałem kompozytowym bez szlifowania naturalnych zębów.
Pacjent 12 lat, widoczne białe plamy na siekaczach górnych i dolnych.
W celu leczenia zmian o charakterze demineralizacji szkliwa została zastosowana metoda infiltracji płynną żywicą ICON.
Pacjentka, 40 lat zgłosiła się do gabinetu higieny w celu rozjaśnienia koloru zębów.
Ze względu na brak nadwrażliwości oraz preferowany przez pacjentkę szybszy czas wybielania, zaplanowano
wybielanie na jednej wizycie w gabinecie.
Przed zabiegiem wybielania wykonano pełny pakiet higienizacyjny.
Następnie lekarz dentysta zrobił przegląd jamy ustnej w celu weliminowania ewentualnych ubytków próchnicowych.
Przed zabiegiem zabezpieczono dziąsła.
Wykonano 3 serie wybielania wspomagane światłem lampy, 15 minut każda. Udzielono zaleceń po zabiegowych.
Zęby o 3 odcienie jaśniejsze.
Pacjent 34 lata, zgłosił się do gabinetu higieny w celu poprawy estetyki uśmiechu.
W badaniu przebarwienia z kawy, herbaty oraz osad nikotynowy.
Wykonano piaskowanie i polerowanie zębów oraz fluoryzację w fromie okładów.
Udzielono instruktażu higieny jamy ustnej.
Zalecono specjalistyczną pastę do mycia zębów.
Pacjentka 40 lat, zgłosiła się w celu wyczyszczenia i odświeżenia koloru zębów.
Wykonano skaling + piaskowanie + fluoryzację.
Następnie zaproponowano pacjence bezpieczne i szybkie wybielanie bezpośrednio po zabiegu higienizacji.
Preparat wybielający zaaplikowano na zęby, na około 15 minut.
Efekt widoczny gołym okiem.
Pacjent 30 lat, pali papierosy i pije duże ilości kawy, herbaty. Zgłosił się w celu oczyszczenia zębów z kamienia i osadu.
Wykonano usuwanie kamienia metodą ultradźwiękową, piaskowanie zębów, oraz fluoryzację.
Udzielono instruktażu szczotkowania i nitkowania zębów.
Zalecono stosowanie odpowiedniej pasty, dedykowanej dla pacjentów palących.
Umówiono pacjenta za 6 miesięcy na kolejny zabieg profilaktyczny.
Pacjentka 38 lat, po leczeniu ortodontycznym z założoną retencją, zgłosiła się do gabinetu higieny w celu usunięcia kamienia nazębnego.
Kamień został usunięty przy pomocy ultradźwięków, następnie powierzchnie zębów wygładzono szczoteczką
oraz specjalistyczną polerską pastą.
Udzielono instruktażu, jak czyścić zęby i przestrzenie aby zminimalizować odkładanie się złogów nazębnych oraz zasugerowano przydatne akcesoria higieniczne.
Pacjentka lat 23, zgłosiła się do gabinetu higieny w celu profesjonalego oczyszczenia zębów.
W badaniu higiena jamy ustnej do poprawy.
Wybarwiono płytkę nazębną fuksyną, w celu wskazania miejsc, gdzie zęby nie zostały umyte.
Następnie przeprowadzono instruktaż higieny jamy ustnej oraz kompleksowe czyszczenie zębów.
Masz pytania?